شهر هامبورگ  • آلمان
  • ٢٫٣٤٣٫٢ km²
  • مارک هامبورگ
  • آلمانی
  • ١٫٧٦٩٫١١٧ نفر
  • بزودی
  • بزودی

هامبورگ یکی از بزرگترین شهرهای رسانه‌ای آلمان است. در هامبورگ حدود ۷ / ۱ میلیون نفر از ۱۸۰ ملیت زندگی می‌کنند. خارجی‌تباران عمدتاً از کشورهای ترکیه، لهستان، صربستان و افغانستان برخاسته‌اند.
هامبورگ، از نظر مساحت، دومین ایالت کوچک آلمان است؛ اولین آن برمن نام دارد. هامبورگ شهری است که در عین حال یکی از شانزده ایالت آلمان فدرال است. این ایالت-شهر در شمال آلمان و در کنار رود البه قرار دارد. هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان و مرکز اقتصادی و فرهنگی شمال کشور است.
هامبورگ، دروازه‌ی جهان هم خوانده می‌شود. بندر این شهر‌، از نظر مساحت و بزرگی، سومین بندر اروپاست. حدود ۱۵۰ هزار نفر در این بندر مشغول به کارند. در بخشی از این بندر که به “سیتی” معروف است، مجموعه بناهایی مدرن برای سکونت، کسب و کار و مراکز فرهنگی ساخته شده است.
هامبورگ از آب و هواي خشكي برخوردار نيست . معمولا بادهاي غربي متداول ، هواي مرطوب دريا را از درياي شمال با خود مي آورند كه همين امر عامل تشديد رشد با شكوه جمعيت درختان هامبورگ مي باشد . اين مساله شهر هامبورگ را به شهري بسيار سبز تبديل كرده است

مراکز دیدنی

مرکز دیدنی Altes Land هامبورگ

آلتزلند یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، منطقه حومه اي هامبورگ و به طور خاصي زيبا و چشم نواز است. این منطقه، ناحيه پرورش ميوه با منازل روستايي قديمی است که مناسب سياحت و گشت و گذار با اتوبوس و دوچرخه است.

مرکز دیدنی Chilehaus هامبورگ

شیلِ هاوس یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، يک ساختمان آجري اداري است که به شکل يک کشتي اقيانوس پيما ساخته شده. این ساختمان توسط معمار آلمانی فریتز هوگر طراحی شده و ساخت آن در سال 1924 به پایان رسید. اين ساختمان زاويه اي بزرگ دارد و در يک منطقه 6000 متر مربعی واقع شده است.

مرکز دیدنی Elbe هامبورگ

رود الب یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، يکي از رودخانه هاي اصلي اروپای مرکزی است. حوضه رودخانه الب شامل چهار کشور که بزرگترين بخش آن در آلمان حدود 60 درصد و جمهوري چک حدود 30 درصد و حوضه بسيار کوچکتر در اتريش و لهستان کمتر از 10 درصد قرار دارند. طول کل این رود 1094 کيلومتر است. سواحل رودخانه الب براي قدم زدن ايده آل و دلپذیر است.

مرکز دیدنی Hafencity هامبورگ

هافن سیتی یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان میباشد. منطقه ساحلي هامبورگ به تدريج بازتابي از شيوه‌ هاي معماري سنتي و مدرن شده. در کنار آثار زيبا و قديمي در کنار پل سنت آنن، معماري‌ هاي مدرن شهر بندري هافن‌ سيتي خودنمايي مي‌کنند و بسياري از گردشگران را به سوي خود مي‌کشاند.

مرکز دیدنی Imtech Arena هامبورگ

ورزشگاه ایمتچ یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، که نام خیلی قديمي آن فولکس‌ پارک‌ اشتاديون به معني ورزشگاه پارک ملت بوده، استاديوم اصلي شهر هامبورگ است. اين ورزشگاه استاديوم رسمي تيم فوتبال هامبورگ اس وي و تيم فوتبال آمريکايي، شياطين دريايي هامبورگ است

مرکز دیدنی International Maritime Museum هامبورگ

موزه بین المللی دریانوردی یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، یک موزه خصوصی در هافن سیتی در اطراف هامبورگ است. این موزه مجموعه پیترتام از مدل کشتی ها، برنامه های ساخت و ساز کشتی ها، لباس ها و هنرهای دریایی، بالغ بر بیش از 40،000 مورد و بيش از يک ميليون عکس به نمایش گذاشته شده. این موزه در سال 2008 افتتاح شده و یکی از بهترین جاذبه های هامبورگ می باشد.

مرکز دیدنی Jenischpark هامبورگ

ينيش پارک یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، در نزديکي رود الب قرار دارد و به سبک پارک هاي انگليسي طراحي شده است.

مرکز دیدنی Kunsthalle هامبورگ

کونستهالِ یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، بزرگترين موزه هنر در آلمان است. کونستهالِ، ساختمان ايتاليايي به سبک رنسانس است که در آگوست سال 1869 افتتاح شده. این نگارخانه هنر از سه ساختمان عظيم تشکيل شده که به يکديگر وصل گرديده اند.
نگارخانه هنر مدرن برگزارکننده تعدادي از معروف ترين نمايشگاه هاي جهاني نيز است. این نگارخانه هنر نقاشی، در قرن 14 بر نقاشي هاي هنرمندان هلندي و فلاندرزی و از قرون 16 و17 به بعد بر نقاشي فرانسوي و آلماني و از قرن 19 به بعد بر نقاشی های مدرن و هنر معاصر تمرکز داشته.
وجود برخي آثار نقاشي فوق العاده مربوط به فرانسه و آلمان سبب شده که اين نگارخانه به يکي از پربيننده ترين مکان هاي گردشگري که از شهرت جهاني برخوردار است، تبديل شود.

مرکز دیدنی Miniatur Wunderland هامبورگ

سرزمین مینیاتور یکی از بهترین دیدنیهای هامبورگ آلمان، شامل 90 وسیله نقليه، پارکينگ، ساختمانها و انسانهای ماکتی میباشد که که با ظرافت و رعايت تمامي جزئيات در طول شش سال با هزينه چهار ميليون يورو ساخته شده. بزرگترين فرودگاه مينياتوري جهان با ماکت 40 هواپيما، در این مجموعه به نمایش درآمده است.

مرکز دیدنی Ohnsorg هامبورگ

تئاتر اون زورگ یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، يکي از مشهورترين تئاترهاي آلمان است که در سال 1902 تأسيس شده است. در اين خانه‌ نمايش‌، نمايشنامه‌ هايي به لهجه‌ هاي محلي به اجرا در مي‌آيند.

مرکز دیدنی Reeperbahn هامبورگ

خيابان ريپربان یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، رستورانها، سینماها و کافه های زیادی دارد. اين خيابان به طول 930 متر، در محله‌ معروف “سن‌‌پاولي” که محل خوشگذراني‌هاي شبانه است، قرار دارد. زندگی شبانه جالبی در این خیابان برپاست. در هنگام شب، قدم زدن در این خیابان یکی از بهترین جاذبه های هامبورگ است. خیابان ریپربان یکی از بهترین دیدنیهای آلمان به شمار میرود

مرکز دیدنی hafengeburtstag هامبورگ

هافنگبورتس تاگ یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، روز تولد بندر هامبورگ است. در این روز در ماه مي یا (ارديبهشت) روز تولد این بندر جشن گرفته مي شود. هافنگبورتس تاگ یکی دیگر از بهترین دیدنیهای آلمان و جاذبه های هامبورگ به شمار میرود

مرکز دیدنی hamburger dom هامبورگ

هامبورگر دم یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، جشنواره ای است که در هامبورگ برگزار میشود. این جشنواره نمايشگاهي از بزرگترين سرگرمي هاي هامبورگ است که سه بار در سال در فصل های بهار، تابستان و اوايل زمستان برگزار مي شود. این جشنواره یکی از جاذبه های هامبورگ به شمار میرود

مرکز دیدنی Rathaus هامبورگ

راتهاوس یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، ساختمان شهرداري هامبورگ است. این ساختمان يک برج 112 متري دارد که بلندترين برج شهرداري اروپاست. نماي بيروني اين ساختمان سنگي، به سبک رنسانس جديد ساخته شده و یکی از بهترین جاذبه های هامبورگ به شمار میرود.

مرکز دیدنی آلستر پارک هامبورگ

آلستر پارک یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، نزديک درياچه آلستر قرار گرفته است. در اطراف درياچه آلستر هامبورگ مناطق طبيعي وجود داشته که در سال 1952 به عنوان يک پارک و منطقه تفريحي طراحي شد. امروزه از آن به عنوان یک پارک استفاده میشود و یکی از بهترین جاذبه های هامبورگ به شمار میرود

مرکز دیدنی پری دریایی هامبورگ

پری دریایی یکی از بهترین دیدنیهای هامبورگ آلمان، یک مجسمه است که توسط اليور واس در دریاچه آلستر ساخته شده است. مجسمه پري دريايي 14 فوت ارتفاع و 99 فوت طول دارد. این مجسمه لقب پری دریایی بزرگ را به خود اختصاص داده. پری دریایی یکی از جاذبه های هامبورگ می باشد.

مرکز دیدنی رود آلستر هامبورگ

رود آلستر یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، دارای 2 دریاچه است که پر از مجسمه‌هاي زيبا و ديدني است. مجسمه پری دریایی یکی از دیدنیهای این رود است. در کنار درياچه‌ها و درون آب يکي از خاطره‌ انگيزترين گردش‌ ها در هامبورگ میباشد.

مرکز دیدنی باغ وحش هامبورگ

باغ وحش هامبورگ یکی از بهترین دیدنیهای آلمان و جاذبه های هامبورگ، در هاگن بک تير پارک واقع شده. اين باغ وحش معروف در سال 1907 ميلادي بوسيله شخصي به نام کارل هاگن بک جي آر، گشايش يافت.
هاگن بکس اولين باغ وحشي بود که در آن بجاي قفس، در اطراف محل هاي نگهداري حيوانات خندق هايي ساخته شده بود. به همين دليل، حيوانات موجود در باغ وحش در شرايطي بسيار بيشتر شبيه به شرايط طبيعي زندگي ميکنند.

مرکز دیدنی Stadtpark هامبورگ

اشتات پارک یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، پارک مرکزي با چمنزارهاي وسيع است. يک برج آبي بزرگ دارد که در محل يکي از بزرگترين آسمان نماهاي اروپا واقع است.

مرکز دیدنی پارک Planten un Blomen هامبورگ

پارک پلنتن آن بلومن یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، در مرکز شهر قرار دارد. اين پارک به خاطر نورپردازي هاي جالب فواره ها، تئاتر و موسيقي عمومي اش مشهور است. آثار هنري بسياري در پارک هستند و بخش وسيعي از پارک به يک باغ گياه شناسي قديمي به نام آلتر تبديل شده است.

مرکز دیدنی کليساي سنت کاترين هامبورگ

کليساي سنت کاترين یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، يکي از پنج کليساهاي اصلي لوتری هامبورگ است. پايه منار مخروطي آن، که قدمتش به قرن 13 برمیگردد، پس از فانوس دريايي در جزيره نئوورک دومین و قديمي ترين ساختمان محافظت شده در هامبورگ است. کلیسای سنت کاترین یکی از بزرگترين کليساي ملوانان بوده است

مرکز دیدنی کلیسای سنت نیکولاس هامبورگ

کلیسای سنت نیکولاس یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، یکی از از پنج کليساي لوتري هامبورگ بوده. امروزه این کلیسا تقريبا ويران شده و بقاياي آن به عنوان يک اثر معماري مهم برجسته و بناي يادبود به شمار مي رود.

مرکز دیدنی کلیسای سنت پیتر هامبورگ

کلیسای سنت پیتر یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، قدیمی ترین کلیسای هامبورگ است. این کلیسا در بلندترين نقطه هامبورگ در منطقه قديمي شهر واقع شده است. 544 پله براي بالا رفتن از برج دارد.

مرکز دیدنی مرکز اسلامی هامبورگ

مرکز اسلامی و یا مسجد امام علی (ع) یکی از دیدنیهای هامبورگ آلمان، مهم ترين، زيبا ترين و بزرگترين مسجد هامبورگ و مرکز ديني و فرهنگي جامعه بزرگ ايرانيان هامبورگ است.

مرکز دیدنی کلیسای سنت ميشل هامبورگ

کلیسای سنت ميشل یکی دیگر از دیدنیهای هامبورگ آلمان، مشهورترين کليساي اين شهر است و يکي از پنج کليساي اصلي پروتستان هاي هامبورگ به شمار میرود. يک مجسمه بزرگ برنزي، بالاي کليسا قرار دارد که پيروزي قديس را بر شيطان نشان مي دهد. اين کليسا يک مناره باروک با روکشي از مس دارد.
باغ صومعه در پشت کليسا واقع شده است. بازديدکنندگان از طريق يک راهرو مي توانند به ساختمان اداري معاصر کليسا دسترسي داشته باشند. ساختمان هاي کليسا بلند و متقارن ميباشد و همانند تصوير آينه اي يکديگر جلوه ميکند. کليساي سنت میشل نماد کاملي از سبک معماري ایونيک بشمار ميرود

مراکز خرید

مرکز خرید Galleria هامبورگ

یک مرکز خرید بسیار کوچک با طراحی داخلی منحصر بفرد که غالب آن سنگ مرمر،شیشه می باشد. محصولات چرمی، لوازم هنری، طلا و جواهر، کفش ایتالیایی و سرویس کودک در اینجا عرضه می شود.

دوشنبه تا جمعه 10:00 تا 07:00بعد از ظهر
شنبه ها 10:00 تا 06:00بعد از ظهر باز می باشد

مرکز خرید Bleichenhof هامبورگ

در وسط شهر هامبورگ یک مرکز خرید زیبا است. دارای حدود 3،500 متر مربع فضای خرده فروشی و 19 فروشگاه می باشد. خرده فروشی ترکیبی از صنایع هنری و لوازم جانبی روزمره محصولات، کفش، جواهرات، و مبلمان متنوع است

مرکز خرید Levantehaus هامبورگ

طراحی داخلی این مرکز خرید بسیار ویژه است . از عناصر قدیمی مانند مشعل، فانوس، نرده های فرفورژه، و یا چهره های گچی استفاده شده است ،اینجا علاوه بر یک مرکز تجاری ،مکانی هنری و زیباست

مرکز خرید Mellin هامبورگ

پاساژ ملین قدیمی ترین مرکز خرید هامبورگ است پاساژ ملین کاملا به سبک ونیزی ساخته شده است

مرکز خرید Schauspielhaus هامبورگ

دارای حدود 40 مغازه متنوع می باشد.هرچیزی که نیاز دارید از جمله جواهرات،سرویس خواب کودک،ساعت،کفش و لباس و را می توانید در اینجا پیدا کنید .همچنین دارای کافه،نانوایی،رستورانهای درجه یک می باشد

مرکز خرید Monckebergstr هامبورگ

خیابان مونکبرگ یکی از مراکز خرید هامبورگ، پر از رستورانها، مغازه ها و پاساژهاي شیک میباشد. در اين خيابان هم پاساژهاي امروزي و هم ساختمانهاي قديمي خرید قرار دارد. با پياده روي در خيابان مونکبرگ میتوانید هم از نزديک با فرهنگ مردم شهر آشنا شويد و هم معماري مغازه هاي آن را با ويترينهايي که هريک يک چيدمان هنري محسوب ميشوند، را ببينيد و خریدتان را انجام دهید

مرکز خرید Spitalerstrasse هامبورگ

خیابان اسپیتال یکی از مراکز خرید هامبورگ میباشد. در این خیابان فروشگاه های متنوع و مراکز خرید زیادی وجود دارد که برای هر سلیقه مناسب است. با پياده روي در خيابان اسپیتال ميتوانيد هم از نزديک با فرهنگ مردم شهر آشنا شويد و هم معماري مغازه هاي آن را با ويترينهايي که هريک يک چيدمان هنري محسوب ميشوند، را ببينيد و خريدتان را انجام دهيد. این خیابان یکی از بهترین مراکز خرید در هامبورگ و مراکز خرید آلمان به شمار میرود.

رستوران ها

رستوران AHOI Strandkios هامبورگ

AHOI Strandkiosk در سال 2010 افتتاح شد و از آن به بعد مردم محلی و گردشگران بیشتر اوقات در اینجا یکدیگر را ملاقات می کنند. ساختمان Strandkiosk در اصل در سال 1900 برای عروسی ساخته شده بود
AHOI Strandkiosk در مقابل ساحل مکانی مناسب برای لذت بردن از غروب های زیبای می باشد. منظره منحصر به فرد از کشتی های کانتینر، قایق و قایق بادبانی کوچک در مقابل مهمانان می باشد

رستوران An Khang Quan هامبورگ

رستوران ویتنامی همراه با مجسمه های چوبی، درختچه ها ی خشک شده و پرده سبز یک فضای دلپذیر ایجاد کرده است.
غذاهای سنتی ویتنامی ،رشته فرنگی برنج با مرغ یا گوشت گاو در اینجا سرو می شود.

رستوران Anleger 1870 هامبورگ

در فضای داخلی رستوران و یا در تراس رو به وسیع ترین پل در هامبورگ از غذاهای این رستوران لذت ببرید.در اینجا ماکارونی، گوشت و غذاهای دریایی سرو می شود.. در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات عمومی، خدمات صبحانه نیز ارائه می شود

رستوران Café Paris هامبورگ

کافه پاریس در نزدیکی تالار شهر هامبورگ واقع شده است.

منو شامل شیرینی های رولتی در صبح و صدف خوراکی، استیک با سالاد می باشد

رستوران Caramba Especial هامبورگ

در این رستوران بهترین و لذیذ ترین غذاهای دریایی سرو می شود

رستوران Cottone هامبورگ

بهترین پاستا و پیتزاهای ایتالیایی را در این رستوران میل نمایید

رستوران EAST هامبورگ

در این رستوران بی نظیر سوشی با طعم عالی و درجه یک را میل نمایید. منوی این رستوران جذاب و وسوسه انگیز است و پذیرای گردشگران بسیاری می باشد

رستوران Heimat Kuche هامبورگ

در اینجا بهترین و با کیفیت ترین همبرگر را میل نمایید.خدمات خوب در اینجا ارائه میشود.

رستوران Philipps هامبورگ

رستوران فیلیپس غذاهای فوق العاده خوش طعم و لذیذ با کیفیت بالا سرو می کند. فضای این رستوران نیز دلنشین و آرام است.

حمل و نقل