شهر سامویی  • تایلند
  • 228.7 km²
  • بات Baht
  • تایی Thai
  • 50,000نفر
  • بزودی
  • بزودی

این جزیره یکی از زیباترین نقاط تایلند و ناحیه ای بکر و گرمسیری با سواحل شنی سفید و آب های درخشان خلیج تایلند است. نام کامل این جزیره کو سامویی است که کو Koh در زبان تایلندی به معنای جزیره است. و نام سامویی نیز از واژه ای چینی به معنای بهشت امن گرفته شده است. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است. بزرگترین و شلوغ ترین ساحل سامویی ، ساحل چاونگ Chaweng به طول 7 کیلومتر است که در شمال جزیره قرار دارد. مرکز این منطقه به ویژه اطراف خیابان مشهور Green Mango بسیار شلوغ و کناره های شمالی و جنوبی آن آرام تر و دارای محیطی خانوادگی تر است. از جمله سواحل دیگر این جزیره می توان به لامای Lamai بوپت Bohut و منام Maenem اشاره کرد.

مراکز دیدنی

مرکز دیدنی آکواریوم و باغ وحش ببر ساموئی

اگر به غواصی و شنا علاقه ندارید می توانید در جنوب جزیره بعد از دهکده ی Huathanon به آکواریوم و باغ وحش ببر رفته و در اینجا از زندگی زیردریایی دیدن کنید. ماهی های بسیاری در بین صخره های مرجانی این ناحیه زندگی می کنند مانند لاک پشت، کوسه، گربه ماهی و سایر جانورانی که از آبهای آزاد اقیانوس به اینجا می آیند. می توانید از فروشگاه های مخصوص اینجا غذا بخرید و به لاک پشت هایش غذا بدهید. در نزدیک در خروجی شاهد ببرهای عظیمی خواهید بود که در قفس هستند و می توانید با آنها عکس بگیرید (100 باهات با دوربین خود و 250 باهات توسط عکاسان موزه / این مبلغ برای ببرها خرج خواهد شد). همچنین حدود ساعت 1 ظهر نمایشی توسط طوطی ها، عقاب های دریایی و شاهین ها اجرا می شود.

مرکز دیدنی باغات جادویی (باغات بهشتی) ساموئی

این باغات بر روی ارتفاعات سامویی در کنار یک آبشار کوچک و پیکره های تراشیده شده از سنگ توسط هنرمندی به نام Nim Thongsuk واقع شده اند. این فرد در سن 77 سالگی در سال 1976 این باغ را بنا نهاد. بهتر است هنگام آمدن به اینجا نقشه همراه داشته باشید. تنها مسیر مناسب برای رسیده به این باغ استفاده از جاده ای نظامی است که در آن باید به مامورین بگویید که مقصد شما باغ جادویی است. این مسیر آسفالت شده و بهتر است با ماشین به اینجا بیایید. تعدادی آژانس مسافرتی و هتل های لوکس هم هستند که تورهایی به این باغ می برند و این راحت ترین راه رسیدن به اینجاست. هزینه ی هر نفر 40 باهات می باشد.

مرکز دیدنی باغات پروانه ساموئی

در اینجا پروانه های زیبایی خواهید دید که در طبیعت گرمسیری و زیبا مشغول پرواز هستند. همچنین می توانید چرخه ی تکثیر پروانه ها را ببینید که به مرور رو به افزایش هستند. حشرات دیگری هم در اینجا زندگی می کنند مثلا کندویی تهیه شده که در آن می توانید زنبورها را در حال کار ببینید و موزه ای شامل حشرات تایلند و سایر نقاط جهان در آن تعبیه شده است. این مزرعه در ارتفاعات جنوب شرقی تا جزیره ای به نام ناتین واقع شده و از 8:30 صبح تا 5:30 عصر مشغول به کار است.

مرکز دیدنی خانه ی باستانی ساموئی

این خانه حدود 150 سال پیش ساخته شد و تمام قسمت های مختلف آن بدون استفاده از هیچ گونه میخ به هم وصل شده اند! این بنا در سمت راست جاده ی 4170 و چند کیلومتر بعد از دهکده ی Huathanon واقع شده است.

مرکز دیدنی صخره های پدربزرگ و مادربزرگ ساموئی

یکی از مکان های دیدنی و جالب جزیره سامویی، صخره های پدربزرگ و مادربزرگ هستند که در ساحل لامای Lamai در شرق سامویی واقع شده اند. داستان این صخره ها از این قرارست که زن و مردی با پسر خود زندگی می کردند و زمانی که تصمیم گرفتند که برای پسرشان زن بگیرند به شهر دیگری در ۴۰۰ کیلومتری شهر خود رفتند اما در راه دریا توفانی شد و آنها که شنا بلد نبودند غرق شدند و تبدیل به صخره هایی شدند که تا الان باقی است.

مرکز دیدنی مجسمه بودای بزرگ Big Buddhaساموئی

این مجسمه بزرگ بودا در جزیره سامویی واقع شده است و یکی از زیباترین جاذبه های این جزیره بکر به شمار می آید.

مرکز دیدنی مزرعه ی تمساح ها ساموئی

در این جزیره 2 مکان برای نگهداری تمساح وجود دارد. یکی از آنها در پشت فرودگاه واقع شده که حدود 7 هزار مترمربع وسعت دارد و 100 جاندار مانند Siam، تمساح های آبی، سوسمار آمریکایی، مار، بزمجه و میمون در آن زندگی می کنند . هر روز 2 نمایش در ساعات 2 و 4:30 بعدازظهر در اینجا اجرا می شوند. دومین مکان در جنوب جزیره در آبشار Namuang واقع شده و نمایش های جالبی دارد مانند نمایشی از یک خانم که سر خود را در دهان یک تمساح قرار می دهد. در این مکان می توانید از حیات وحش نهفته در اعماق جنگل ها دیدن کنید.

مرکز دیدنی مزرعه ی مارها ساموئی

این مزرعه در قسمت جنوب غربی جزیره در ناحیه ی Ban Talling Ngam واقع شده است. تنوع مارهای این جزیره زیاد نیست و شانس دیدن آنها در طبیعت بسیار کم است. ولی اینجا محل زندگی شاه کبری های بزرگ می باشد هرچند که اصلا خطرناک نیستند و با اولین مواجهه با شما فرار می کنند. مارهای دیگری نظیر سایر کبری ها و مارهای پیتون در سامویی دیده می شوند هرچند که غیربومی می باشند. همچنین عقرب، میمون و تمساح به همراه نمایش هایی از ماربازان را خواهید دید. این نمایش ها ساعت 11 صبح و 2 بعدازظهر اجرا می شوند

مرکز دیدنی نمایش میمون ها ساموئی

تئاتر میمون ها نیز تفریح جالبی است. میمون ها در صنعت نارگیل سامویی نقش بسزایی دارند زیرا در جمع آوری نارگیل ها به کشاورزان کمک می کنند. در تئاتر میمون ها این استعداد میمون ها به نمایش در می آید. سعی کنید حتما در ردیف های جلویی صندلی رزرو کنید. این تئاتر در نزدیکی ساحل چی وانگ و مجاورت میانجاده ی Bo Phut واقع شده است. زمان این نمایش های ساعت 10:30 صبح و 2 و 4 بعدازظهر است.

مرکز دیدنی پارک ملی آنگ تونگ ساموئی

این پارک زمانی محل زندگی یک سری مهاجر بود که از جامعه رانده شده بودند و بعدها به پنانگ منتقل شدند اما آثار زندگی آنها هنوز در اینجا به جای مانده است. این پارک از 42 جزیره ی کوچک تشکیل شده که همگی از جنگل های انبوهی پوشیده شده اند و محل زندگی گونه های مختلف جانداران می باشند مانند میمونهای دم دارز و بوزینه های کوتاه قد. همچنین چندین صخره و پرتگاه عظیم، غارها و تالاب های مخفی هم در آن یافت می شوند. در تمام طول روز تورهایی از Angthong با قایق موتوری عازم اینجا می شوند.

مراکز خرید

مرکز خرید بادی اورینتال پلازا لامایی ساموئی

این مرکز خرید در که در شمال لامایی واقع است، یک مرکز خرید همراه با جای پارک مناسب و طراحی زیبا است.در این بازار انواع لوازم، کافی شاپ، رستوران و دیگر امکانات وجود دارد.

مرکز خرید بوتس ساموئی

از این فروشگاه دو شعبه در چاونگ وجود دارد، یکی در نزدیکی منطقه “تراپیکال مورفی” و دومی در انتهای شمالی چاونگ قرار دارد. این فروشگاه از ساعت 10:0 صبح هر روز به روی مشتریان باز است.

مرکز خرید بیگ سی ساموئی

بیگ سی یکی دیگر از مراکز خرید بزرگ سامویی است که شامل یک سوپر مارکت مرکزی با بسیاری از فروشگاه هایی مانند طلا و جواهر، تلفن های همراه ، فرش ، ورزشی، لوازم جانبی مد و اسباب بازی های کودکان و لوازم آرایشی میباشد. در اینجا همچنین چند رستوران ها وجود دارد که احساس گرسنگی نخواهید کرد و چند بانک که بتوانید تبادل پول داشته باشید در اینجا خواهید دید.

مرکز خرید تسکو لوتوس ساموئی

این مرکز خرید، شما را با یک انتخاب گسترده از مغازه ها، رستوران ها، غذاخوری ها، ناهارخوری ها، بازی بولینگ و حتی یک سینما روبرو میکند. در اینجا، شما یک سوپر مارکت بزرگ ، بانک، کافی شاپ ، فروشگاه لوازم ورزشی و هر آنچه نیاز دارید را پیدا خواهید کرد. همچنین یک منطقه بازی کودکان در اینجا گنجانده شده است.

مرکز خرید جواهرات کلاسیک ساموئی

مرکز خرید سون – ایلون ساموئی

اینجا یک فروشگاه کاملا در دسترس است و ساموئی دارای حداقل شصت شعبه از این فروشگاه با طراحی راه راه قرمز و سبز میباشد.این فروشگاهها 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته باز هستند.

مرکز خرید فیشرمن ویلیج ساموئی

اینجا یک منطقه عالی برای خرید سوغات به شمار میرود. با قدم زدن در روستای ماهیگیری مغازه ها و رستوران های زیادی را خواهید دید که انواع تی شرت و لباس های مد روز را ارائه میدهند.

مرکز خرید لامائی نایت پلازا ساموئی

شما در اینجا نسخه کوچکی از بازارشب پتونگ بانکوک را خواهید دید. این بازار شبانه در مرکز شهر ساموئی قرار گرفته است.در اینجا اجناس زیادی مانند لباس های غیر اورجینال، لوازم آشپزخانه و انواع و اقسام لوازم را به راحتی پیدا خواهید کرد

مرکز خرید مائنام واکینگ استریت ساموئی

این یک تجربه دوست داشتنی برای تمام افراد خانواده میتواند باشد و تنها چیزی که در بازدید از این خیابان سخت است پیدا کردن جای پارک در عصر پنج شنبه، زمانی که بازار صورت می گیرد، میباشد.اما اگر قبل از ساعت6:00 آنجا باشید جای پارک نیز پیدا خواهید کرد. طول این خیابان تنها چند صد متر است اما تماشای دستفروشان و میان وعدههایی که در خیابان فروخته میشوند خالی از لطف نیست.

رستوران ها

رستوران Betelnut سامویی

رستوران Betelnut سامویی با غذاهایی بی نظیر و خاص شما را شگفت زده می کند. در بدو ورود Jeffrey Lord طراح و مالک این رستوران با کلماتی دلنشین به استقبال شما می آید. از غذاهای آن می توان به گوشت مزه دار شده و کاری سبز، ماهی سالمون پوشیده شده با کنجد، ماهی تن کبابی با سالسا و خرچنگ با سس پاپایا سبز و سالاد انبه اشاره کرد.

بهتر است گروهی به این رستوران بروید و غذاهای متنوعی سفارش دهید و از مزه های متفاوت لذت ببرید.

قیمت غذاهای اصلی این رستوران بین 475 تا 1200 بات می باشد.

رستوران Zicos سامویی

رستوران Zicos سامویی در ساحل Chaweng قرار گرفته است و غذا در این رستوران بصورت بوفه سرو می شود و هزینه آن برای هر نفر 790 بات می باشد.

رستوران Lanna ساموئی

رستوران Lanna رو به جاده پر جنب و جوشChaweng در فضای سنتی به سبک تایلندی، و موسیقی زنده غذای تایلندی و غذاهای دریایی تازه سرو میکند

حمل و نقل